İstanbul Konut Projeleri – İstanbul’da Hangi Konut Satın Alınır?

İstanbul’daki konut projeleri nelerdir? Hangi konutlar satın alınır? Hangileri satın alınmaz? Faizli mi, faizsiz mi?Bu makalemizde size bunlardan bahsedeceğiz.

 

İstanbul’da Konut ya da Ev satın alma kararı (Faizli, faizsiz)
Aylık kazançlarınız belirli bir seviyenin üzerinde değilse, bir ev satın aldığınızda aylık taksit tutarlarını ödemeniz zor olabilir.

Bir peşinat için yapabileceğiniz tasarruf eksikliği, bir ev satın alma kararınızı geciktiren en önemli faktörlerden biridir. Bir aile ya da kişinin bir ev satın almaya karar vermesi ve fiile aktarması çok önemlidir.

Satın alma yönteminden bağımsız olarak, bir ev satın almak ve aylık taksit ödemek oldukça uzun bir süreyi kapsar. Bu nedenle, her koşulda, çok iyi düşünme ve en iyi yöntemlerle satın almayı gerektiren bir yatırım türüdür.

İstanbul’da bir ev satın almayı kolaylaştıracak öneriler göz önüne alındığında, satın alma işlemi sorunsuz ve en avantajlı yöntemlerle yapılabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun niteliklere sahip olmak; oda sayısı, M2, balkon, mutfak ve sosyal takviye tesisleri. Bunu belirledikten sonra, evinizin hangi konumda olmasını istediğinize karar vermeniz gerekir.

Başka bir deyişle, ikamet edeceğiniz ev, okula, resmi kurumlara, sosyal hayata ve alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarına veya ulaşım akışlarına yakın olacaktır.

 

İstanbul’da ev satın alma bütçeniz çok önemli
Buna karar verdikten sonra, ödeme bütçenize karar vermelisiniz. Öyle ki, satın alma bütçeniz satın almak istediğiniz evle örtüşmelidir.

Aksi takdirde bütçenizi aşan bir ev satın alırsanız, bütçenizi zorlayacağınız için kaçınılmaz olarak ödeme yapmanız zor olacaktır.

Bunun için, alacağınız evin türünü ve evin çok gerçekçi koşullarınızı zorlamayacak şekilde yerleştirileceği yeri belirlemek önemli bir ayrıntıdır. Bundan sonra, ödeme yöntemine karar vermelisiniz.

Taksitle bir ev satın almak, taksitle bir ev satın almak , kira ödemek, taksitle bir ev satın almak veya senetlerde bir ev satın almak gibi ödeme alternatifleri olan bir ev satın almak oldukça caziptir.

 

 

Şu anda, ev sayısındaki artış, arz ve talep dengesi ve devletin bir ev satın almak için vatandaşa uyguladığı uygun kredi fırsatları, bir ev satın almak için ciddi şekilde daha kolay hale gelmiştir. Ancak son zamanlarda, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam eden ekonomik depresyon, Türkiye’de de etkilerini gösterdi ve gayrimenkul sektörü bu durumdan en çok etkilendi. Son zamanlarda, artan maliyetleri karşılayamayan müteahhitler inşaatları teslim edemedi ve vatandaşlar mağdur edildi.

Buna ek olarak, ev sahibi olmak isteyenlerin bu taleplerinden oportünistler ortaya çıkmış, vatandaşlar da bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinin kurbanı olmuş ve bu konudaki yasal anlaşmazlıklar çoğalmaya başlamıştır. Bir ev satın almak çok önemli bir olaydı ve durumu atlamak anlamına geliyordu. Bununla birlikte, şimdi bir ev satın almak daha kolay hale gelse de, bu işin arkasında, fiyatın, kredi sisteminin oynadığını söylediğinizde basit görünen bazı yasadışı faizsiz ev alma işlemi gibi işlemler olduğu fark edilmeye başlandı.

 

Bir ev alırken nelere dikkat edilmelidir?
İlk olarak, evi satın alan vatandaş yasal olarak bir tüketicidir. Gayrimenkul, söz konusu satış ve alımda en önemli faktördür ve bu konuda ortaya çıkan anlaşmazlıklar mahkemelerde çözülür. Yasal bir anlaşmazlık olduğunda, yetkili ve yetkili mahkemenin gayrimenkulün yeri olarak belirlendiği önemli bir faktördür. Yani gayrimenkul neredeyse orada dava ediliyor.

İlk olarak, Evi satın alacak kişi, mülkü şahsen satın alan satıcının evin gerçek sahibi olup olmadığını araştırmalıdır. İkamet tapusunun tescili önceden kontrol edilmelidir. Çünkü üzerinde ipotek olabilir. Bu tür durumlar çok olur ve dava açılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir