İşyeri Sigortası Nedir?

İşyeri sigortası kısaca iş yerinizi doğal afetler, hırsızlık ve yangın gibi istenmeyen durumlara karşı güvence altına alan ve zararlarınızı karşılayan bir sigorta türüdür. İş yeri sigortası şartları ve kapsamı sigorta şirketlerinde farklı olabilmektedir. Bu kapsamlar şirketlerin esaslarına göre değişiklik gösterse de sigorta şirketlerinin belirlemiş olduğu bu sigorta kapsamlarını eğer isterseniz belirli tutarlar ödeyerek genişletip, ek teminat hakları elde edebilirsiniz.


İşYeri Sigortası Kapsamı
İşyeri sigortalarının kapsam alanları sigorta şirketlerinde farklılık gösterse de deprem, sel, yangın ve grev gibi bazı klasik maddeler hepsinde bulunmaktadır. Ayrıca bu doğal afet ve benzeri teminatlara ek olarak belirli tutarlar ödeyerek sigortanızı genişletip, aşağıdaki maddeleri teminat altına alabilirsiniz.

  • İş yerinizin terör suçlarında zarar görmesi
  • Motorlu araçlar tarafından iş yerinizin zarara uğraması
  • Kar, fırtına, dolu, ve yer kayması gibi afetler
  • Kira gelirinizin kaybolması, işlerinizin durması
  • Enkaz durumunda kaldırma masrafları
  • Binaya bağlı emtiaların hırsızlığı gibi genişletilebilir.


İşyeri sigortası yaptırdıysanız eğer küçük tutarlar karşılığında yukarıda geçen ve geçmeyen benzeri bütün durumları teminat altına alabilrisiniz. İş yeri sigortası her türlü olumsuz durumda sizin minimum hasarla atlatmanıza olanak sağlayacaktır. Tekrar etmek gerekirse eğer isterseniz yukarıda ki maddeleri de arttırabilirsiniz fakat hepsi için ödeyeceğiniz tutara ek ücretler ilave edilmektedir.


İşyeri Sigortası Genel Şartları
İşyeri sigortası
yaptırdığınız zaman genel şartlar poliçenizde maddeler halinde belirtiliyor olacaktır. Genel şartlar arasında yaptırdığınız sigortanın teminat maddeleri bulunur ve sigorta süresince yaşanılacak her olayda nasıl bir geri dönüş olacağı belirli olmaktadır. Ayrıca teminat tutarlarının haricinde ödeyecek olduğunuz prim tutarları ve sigortadan cayma hakkı gibi konularda bulunmaktadır.

İşyeri Sigortası Faydaları
İşyeri sigortası
sizi ve çalışanlarınızı güvence altına almaktadır. İş yeri sigortası sayesinde iş yerinizde bulunan mal varlıklarınızı koruyor olacağınız gibi ayrıca 7 gün 24 saat asistan hizmetinden de yararlanabileceksiniz. Sonuç olarak iş yeri sigortası herhangi bir doğal afet, terör ve yangın gibi durumlarda ortaya çıkabilecek her türlü maddi hasarı güvence altına almaktadır. Bu tip olaylardan sonra maddi açıdan en yaz yara almanız sağlanmakta ve işinize geri dönüşünüz kolaylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir