Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Hayat her zaman istediğimiz gibi ilerlemez. Hayatta beklemediğimiz durumlarla karşılaşma ihtimalimize karşı yaptırmış olduğumuz Ferdi Kaza Sigortası, kaza, sakatlık ve seçtiğiniz ek teminatlar aracılığıyla hastalık ve doğal afet durumunda sizin ve sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almak için yaptırabileceğiniz bir sigorta türüdür.


Ferdi Kaza Sigortası Neden Yaptırılır?
Ferdi Kaza Sigortası, hayatta karşılacağımız beklenmedik zorluklara karşı kendimizin ve sevdiklerimin geleceğini maddi, manevi güvence altında tutmaktır. Kaza ve sakatlık gibi durumlarda sigorta poliçesinde belirtilen rakamlar tutarınca tazminat alınır. Bu tazminat bi nebze de olsa maddi ve manevi kişi rahatlatacaktır. Ayrıca, eğer vefat durumu yaşanırsa sigortalı kişinin yakınları maddi tazminat alarak yaşayacağı maddi sorunlar bir nebze azalacaktır.


Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalı Mıyım?
Hayatta ne gibi zorluklar ile karşılacağımızı asla kestiremeyiz. Her an her şeyin gerçekleşebileceği dünyamızda kendinizin ve yakınlarınızın geleceğini güvence altına almak, başınıza istenmeyen bir şey geldiği taktirde yaşanılacak zorlukları bir bakıma azaltmak istiyorsanız ferdi kaza sigortası yaptırmayı tercih edebilirsiniz.


Ferdi Kaza Sigortası Teminatları
Bütün sigorta şirketleri ferdi kaza sigortasında ana maddeler olarak, kaza, sakatlık ve vefat gibi durumların yaşanacağı hastalık ve doğal afet gibi durumları teminat altına alır. Fakat diğer sigorta türlerinde olduğu gibi sigortalı istediği taktirde ferdi kaza sigortasına da ek teminatlar ekleyebilir ve sigorta kapsamını genişletebilir. Sigortalının isteği doğrultusunda eklenebilecek ek teminatlara ise, gündelik tazminat, tedavi masrafları, hastane oda masrafları, hastane yoğun bakım masrafları gibi örnekler verebiliriz. Bunları ek maddeler halinde sigortacınız poliçenize ekleyecek, ve sigorta kapsamınızı genişletiyor olacaksınız.


Ferdi Kaza Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ferdi kaza sigortası kapsamı günlük yaşantınızda başınıza gelebilecek olumsuz durumlardır. Günlük yaşantı haricinde başınıza gelebilecek olumsuzluklar ferdi kaza sigortası kapsamında değrlendirilmemektedir. Bu duruma şu şekilde örnek verebiliriz. Eğer vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorsanız spor esnasında yaşayacağınız sakatlanmalar ferdi kaza sigortası kapsamında değerlendirilmez. Eğer bu tip durumlarda yaşayacağınız olumsuzlukların da değerlendilmesini istiyorsanız bunları belirtmeniz ve ek maddeler halinde poliçeniz ekletmelisiniz.
Ek olarak ferdi kaza sigortası bireysel olarak yaptırılması zorunlu tutulan bir sigorta türü değildir. Yalnızca seyahat acenteleri yolcularına ferdi kaza sigortası yaptırmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir