Eğitim Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğitim sigortası, çocuğunuzun geleceğini teminat altına alan, güvenli bir gelecek sağlayan bir sigorta türüdür. Sigortacılar tarafından eğitim sigortasının çeşitli türleri sunulsa da genel olarak uygun ve esnek ödeme koşulları ile çocuğunuzun eğitim hayatını güvence altına alabilirsiniz. Eğitim sigortası sayesinde ölüm ya da ciddi hastalıklık ve sakatlıklar gibi durumlarda çocuğunuzun eğim hayatı güvence altına alınmış olmaktadır. Sigorta planlanırken çocuğunuzun her türlü eğitim ihtiyaçları karşılanacak şekilde planlanır. Dolayısıyla eğitim sigortası sayesinde karşılaşabileceğiniz her türlü kötü durum karşısında çocuğunuzun eğitim hayatı etkilenmez ve kaldığı yerden devam eder.


Eğitim Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Her sigorta şirketinin eğitim sigortası teklifleri de olmaktadır fakat tabii ki her birinin teklifleri farklılık göstermektedir. Eğer en güvenli ve en etkili biçimde çocuğunuzun geleceğini güvence altına almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir takım maddeler olacaktır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken çocuğunuzun eğitim sigortasının uzunluğudur. Bu uzunluğa bağlı olarak çocuğunuzun mevcut eğitim durumunu güvence altına alabilirsiniz. Örneğin 7 yaşında olan çocuğunuzun üniversite eğitiminin sonuna kadar eğitim hayatının sigortalanmasını istiyorsanız yaklaşık en az 15 yıllık bir sigorta planlaması yapmanız gerekmektedir. Ortalama 15 – 25 yıl arasında değişen eğitim süresine göre sigortaya yatırmanız gereken para miktarı da değişecektir.
Sigorta kapsamına alacağınız eğitim sürenizi belirledikten sonra istediğiniz temettüler ile birlikte sigorta şirketlerinden teklifler almaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak bazı eğitim kurumları eğitim sigortası kapsamında referans olabilmekte ve ücretler bu şekilde düşebilmektedir. Ayrıca eğitim sigortası yaptırdıktan sonra ödeme periyotlarınızı size en uygun olacak şekilde belirlemeli ve bütçenizi zorlamadan ödemelerinizi yapmalısınız.


Eğitim Sigortası Nasıl Hesaplanır?
Eğitim sigortasına karar verdiyseniz ilk olarak yapmanız gereken çocuğunuz eğitim hayatına bağlı olarak istedikleriniz için harcayacağınız parayı tahmin etmektir. Çocuğunuz için satın alacağınız eğitim sigortası, okul masrafları ve kurs ücretleri gibi birçok maddeyi karşılamalıdır. Ayrıca sigorta poliçesi çeşitli derecelerde ki riskleri içeren birden fazla fon seçeneği sunmaktadır. Finansal risk durumunuza bağlı olarak bu poliçe tekliflerinden kendinize uygun olanı seçebilir ve sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir