Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır?

2008 yılında Satoshi Nakamoto rumuzuyla ortaya çıkan kişi veya kişilerce oluşturulan Bitcoin, iki taraf arasında aracısız kripto dijital para transferini sağlamaktadır. Bitcoin, herhangi bir merkeze bağlılığı bulunmayan ve dışarıdan gerçekleşebilecek olan bütün müdahalelere karşı korunaklı bir kripto sistemdir. Bitcoin, uçtan uca şifrelenmiştir. Bu sisteme herkes dışarıdan bir yatırımcı olarak dahil olabilmektedir. Bitcoin yatırımcıları gerek al – sat yaparak para kazanabilirler gerek de Bitcoin üreterek para kazanabilmektedirler. Al – sat yapan yatırımcıların dikkat etmesi gereken, Bitcoin de aynı bir borsa gibi arz ve talep doğrultusunda işlem görmektedir ve talep arttığı taktirde fiyat da artar eğer talep azalırsa fiyat da azalmaktadır.


Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır?
Bitcoin
ile para kazanmak için yapmanız gereken tek şey Bitcoin borsalarında hesap açmak ve hesabınızı onaylamaktır. İstediğiniz güvenilir bir Bitcoin borsasında hesap açtıktan sonra euro, dolar gibi para birimleri ile hesabınıza para yatırabilir ve Bitcoin alım satımına başlayabilirsiniz. Siz Bitcoin satın aldıktan sonra yukarıda belirttiğimiz gibi eğer talep artmış ise Bitcoin fiyatı artacak, dolayısıyla siz de bozdurduğunuz taktirde para kazanmış olacaksınız.
Ek olarak, eğer şartları sağlayan bir bilgisayar donanımınız var ise Bitcoin madenciliği yaparak da para kazanabilirsiniz. Bitcoin madenciliği ile ürettiğiniz Bitcoini Cüzdan hesaplarınıza aktarırsınız ve daha sonra Cüzdan hesaplarınızdan bu Bitcoinleri kullanabilirsiniz.


Bitcon Nasıl Al – Sat Yapılır?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir Bitcoin borsasında hesap oluşturduktan sonra Bitcoin alım satımına başlayabilirsiniz. Çeşitli Bitcoin borsaları bulunmaktadır. Dilerseniz yabancı dilerseniz de birçok üyesi bulunan güvenilirliği kanıtlamış Türkiye’ye bağlı Bitcoin borsalarını tercih edebilirsiniz. Türkiye’de bulunan bir Bitcoin borsasında işlem yapacağınızı varsayarsak yapmanız gereken hesabınıza Türk Lirası karşılığı olarak kredi kartı veya havale/eft şeklinde alım yapmanızdır. Bitcoin borsasında işlem yapmaya başladıktan sonra da karşınıza çıkacak olan iki seçenek vardır. Ya sürekli olarak gündemi takip ederek al – sat yaparsınız ya da Bitcoin’in değerlenmesini bekleyerek en doğru anda satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin borsaları genel olarak her insana hitap ettiğinden dolayı basit ve kolay arayüzlere sahiptir. Bu sayede yalnızca amacınıza yönelerek istediğiniz yatırım türünü kolayca uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir